Rezerva Votroků předvedla parádní obrat, nad Českou Lípou zvítězila 2:1

před 5 dny   |   Vojtěch Jirucha
B-tým Hradce Králové hlásí již třetí tříbodový zisk. O ten se svěřenci Tomáše Šilhavého postarali v nedělním 8. kole ČFL. Vítězství se ale snadno nerodilo, protože v první půli šli do vedení hosté. Druhé dějství přineslo atraktivnější podívanou a klíčové branky Votroků. Po gólech Jurčenka a Hypšmana zůstávají všechny body pod Bílou věží.
8. kolo, neděle 29. 9. 2024, 10:15

FC Hradec Králové B

FK Arsenal Česká Lípa

2:1
0:1

Branky: 54. Jurčenko, 64. Hypšman – 42. M. Šimon.
Rozhodčí: Rejžek – Vychodil, Matyš.
Žluté karty: 45. Nemšovský, 84. Šimon.
Diváci: 100.

FC Hradec Králové B:

Čábelka – Holovatskyi, Mahr, Heidenreich (46. Baloun), Jurčenko (70. Hampl), V. Šimon (58. Hypšman), Vobejda, Hlaváč, Hruška, Pudhorocký (92. Zeman), Kadrmas.

FK Arsenal Česká Lípa:

Myška – Tsopa (60. Filip), Vít, Ješeta, Kazda, Hajdo, Šolc (74. Kozák), Kopřiva, M. Šimon, Nemšovský (85. Wendler), Žižka.

Česká Lípa šla do vedení

Úvodního výkopu se ujali Východočeši, kteří začali aktivněji. V 10. minutě se po vybojovaném míči na středu hřiště dostal do první gólové příležitosti Pudhorocký. Na hranici vápna obešel obránce, ale gólmana Myšku prostřelit nedokázal. Po této akci tempo hry opadlo a ani jeden z týmů se do šancí nedostával.

Ve 27. minutě se ale osmělili hosté – konkrétně Kazda, který zpoza vápna přestřelil branku Čábelky. Největší šanci Votroků v první půli měl ve 33. minutě na kopačce Jurčenko, který šel z půlky hřiště zcela sám na Myšku. Hrací předmět si ale předkopl až příliš daleko od nohy a hostující brankář byl u míče první.

Dominantní pravá strana Hradce hrozila také ve 38. minutě, kdy se z jedničky snažil Jurčenko oslovit Hrušku, jenž si šikovně zaběhl do vápna, ale na míč o pár čísel nedosáhl. Ve 41. minutě šel do vedení Arsenal. Prosadil se Matěj Šimon. Další branky už v první půli nepadly, a tak Votroci v poločase ztráceli na svého soupeře jeden gól.

Votroci předvedli ukázkový obrat skóre

Do druhého dějství vstoupili hradečtí fotbalisté s odhodláním toto utkání otočit. V 54. minutě se na levé straně uvolnil Kadrmas, jehož milimetrový pas našel nohu Davida Jurčenka, který šikovně přehodil gólmana Myšku v bráně České Lípy – 1:1! O deset minut později bylo na straně Votroků ještě veseleji. Střídající Daniel Hypšman využil obrovské hrubky brankáře Severočechů, jenž špatně vyběhl proti míči. Hradeckému záložníkovi stačilo trefit odkrytou klec z nějakých pětatřiceti metrů, což se podařilo a obrat byl dokonán. O dvě minuty později se stejný hráč dostal k halfvoleji zpoza vápna. Jeho kroucený pokus jen těsně minul pravou šibenici.

Domácí hýřili aktivitou i nadále. V krátkém časovém sledu měli Votroci několik situací, které byly velmi nebezpečné. V 77. minutě se dostal do šance Hampl, který ranou z hranice šestnáctky orazítkoval břevno. O dvě minuty později se na levé straně uvolnil Hruška, jenž trefil tyčku Myškovy branky. Balón se ale odrazil přívětivě pro hradecké fotbalisty před brankovou čáru, kde na něj číhal Hampl, který nedokázal procedit míč skrze hradbu hostujících obránců.

V 81. minutě se na středu hřiště uvolnil Hruška, který si všiml rozběhnutého Hampla. Hradecký forvard si zasekl hrací předmět před prvním obráncem, ovšem na zakončení mu mnoho času nezbylo. Svým lobem pak branku přestřelil. V závěru zápasu se mohl B-tým strachovat o výsledek. To by ale hostující Šimon musel mířit lépe, protože jeho hlavička prostor mezi třemi tyčemi nenašla. Votroci tak porazili Českou Lípu 2:1 a získali velice cenné body do tabulky 3. ČFL.

Ohlasy

Hodnocení Tomáše Šilhavého

„Společně s Pavlem Krmašem jsme konstatovali, že výkon kluků byl uspokojivý. Jsme rádi, že se nám podařilo zápas otočit, protože po první půli to nebylo jednoduché. Musím říct, že je to hodně pozitivní poznatek, když takové utkání dokážeme zvládnout. Druhá věc je, že kluci hráli velmi dobře, jejich výkon měl potřebnou kvalitu. Jediná věc, se kterou jsme nespokojení, je neproměňování velkých šancí. Tentokrát jsme jich měli opravdu hodně, závěr utkání mohl být naprosto klidný, ale takhle to byly nervy až do konce. Neproměňujeme velké příležitosti, to je věc, která nás aktuálně trápí, musíme si jejich prostřednictvím více pomoci. Ale co se týče charakteru a kvality naší hry, tak jsme velice spokojení.“